Jak se žije na půdě

kolonie Kvítkov

Proč vlastně netopýři na půdách žijí? Kdy je tam můžeme najít? A jak to v takové kolonii vypadá? Život netopýrů je překvapivě zajímavý a pestrý.

Přečíst celé
Posted in Poznejte netopýry, Uncategorized | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak se žije na půdě

Seznamte se – vaši sousedé z podkroví

Netopýři, kteří žijí na půdách kostelů, hradů, zámků, ale i škol a obytných domů, nejsou všichni stejní. Jednotlivé druhy se liší svým vzhledem, oblíbenou potravou, echolokačními signály a dalšími zvyky. Pojďte se s nimi seznámit!

Přečíst celé
Posted in Poznejte netopýry, Uncategorized | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Seznamte se – vaši sousedé z podkroví

Putovní výstava o netopýrech

Rozmanitost netopýřích druhů vyskytujících se v České republice a zajímavý způsob jejich života představuje výstava „Netopýři tajemní a zranitelní“.

Přečíst celé
Posted in Poznejte netopýry | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Putovní výstava o netopýrech

Třetí netopýří pozorovatelna byla spuštěna na zámku v Jevišovicích

Jedinečnou příležitost sledovat v přímém přenosu dění v kolonii netopýrů mají nyní návštěvníci Starého zámku v Jevišovicích na Znojemsku. Záběry z kolonie netopýrů velkých, kteří sídlí na půdě zámecké kaple, jsou snímány infračervenou kamerou a přenášeny na monitor umístěný na prohlídkové trase.

Přečíst celé
Posted in Poznejte netopýry | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Třetí netopýří pozorovatelna byla spuštěna na zámku v Jevišovicích

Chránění, a přesto ohrožení

netopýr brvitý

Netopýři jsou ohrožení živočichové, jsou proto chránění zákonem. To však samo o sobě nestačí.
Při ochraně netopýrů a jejich úkrytů potřebujeme vaši pomoc! V případě úkrytů na půdách budov to platí dvojnásob.

Přečíst celé
Posted in Poznejte netopýry | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chránění, a přesto ohrožení

Na hradě Sovinci vznikla další netopýří pozorovatelna

V dubnu 2017 byla spuštěna další netopýří pozorovatelna na hradě Sovinci na Bruntálsku. Díky kameře, instalované v nepřístupných půdních prostorách, mohou návštěvníci na monitoru ve vstupní části hradu sledovat aktuální dění v letní kolonii vrápence malého.

Přečíst celé
Posted in Poznejte netopýry | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na hradě Sovinci vznikla další netopýří pozorovatelna