Netopýří deník 23. března

myotis_myotis11_6aaa

A je to tady! Po dlouhé zimě přichází jaro! Vy lidé se radujete z teplých slunečných dnů, které vám hned zlepší náladu. Pro netopýry je ale jaro ještě důležitější – konečně zase začíná období, kdy si budeme moct nalovit dostatek potravy.

Přečíst celé
Posted in home, Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 23. března

Netopýří deník 12. února

DSC05011

Přestože zima ještě zdaleka nekončí a ve štole mám pro svůj spánek dostatek klidu, dnes jsem se znovu probudila. Potřebovala jsem se totiž napít. I když během zimního spánku naše tělo moc nepracuje, nějaké procesy v něm přece jen probíhají.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 12. února

Netopýří deník 24. ledna

4_Mdau_Schnitzerova

Letos venku vládne opravdová zima. Napadl sníh a přišly i pořádné mrazy. V naší štole se ale dá toto nevlídné období přečkat docela dobře. Však tu také nejsem sama – tohle šikovné místo k zimování obývají i jiní netopýři.

Přečíst celé
Posted in home, Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 24. ledna

Netopýří deník 8. prosince

2

Do mého netopýřího deníku teď moc zápisů nepřibývá. Je to tím, že spím. Ale nepředstavujte si nějakou idylu, kterou byste mi mohli závidět. Zimní spánek netopýrů nejsou žádné prázdniny, kdepak. Dnes se po mnoha dnech trochu oteplilo a já se na chvíli probudila, tak vám o tom alespoň můžu povědět více.

Přečíst celé
Posted in home, Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 8. prosince

Netopýří deník 10. listopadu

dsc03304

Dobře se vykrmit na zimu není všechno. Každý netopýr si musí také najít nějaký šikovný úkryt, kde bude moct dlouhé zimní období v bezpečí přečkat. Já mám pro letošek jasno – před pár dny jsem se nastěhovala do jedné štoly v Lužických horách. V minulých letech jsem tu zimovala už několikrát a dobře mi to tady vyhovuje.

Přečíst celé
Posted in home, Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 10. listopadu

Netopýří deník 14. října

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dny jsou teď stále chladnější a sychravější, někdy také přijde silný déšť nebo vítr. To se potom žádná večeře nekoná. Nemá ani smysl vydávat se na lov, většina hmyzu je totiž někde schovaná. Ještě štěstí, že se my netopýři dokážeme s nepřízní počasí docela dobře vypořádat.

Přečíst celé
Posted in home, Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 14. října
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPrint this page