Netopýří deník 15. června

Nedalo mi to a píšu vám po pár dnech znovu. V naší kolonii se rodí další a další mláďata a začíná tu být pořádný frmol. Samice mají se svými potomky spoustu práce. Musí je zahřívat, bez srsti totiž malí netopýrci nedokážou udržovat potřebnou tělesnou teplotu a brzy by prochladli.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 15. června

Netopýří deník 27. června

Mému Jeníkovi a ostatním mladým netopýrům v naší kolonii jsou už asi dva týdny. Povyrostli a vypadají teď docela jinak. Už nejsou slepí a holí, oči se jim mezitím otevřely a také jim narostla srst. Ale křídla mají zatím stále krátká, o nějakém létání ještě nemůže být řeč.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 27. června

Netopýří deník 10. července

Z našich mláďat už začínají být výrostci. Jeník už je skoro tak velký jako já, poznali byste ho jedině podle srsti, která je zatím ještě šedivá. To my, dospělé samice, máme chlupy na těle hnědé. Mohlo by se zdát, že teď už s našimi mladými netopýry nebude tolik práce. Teplotu těla už udrží docela dobře sami a dokonce si začínají protahovat křídla a připravovat se na létání.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 10. července

Netopýří deník 8. srpna

Mladí netopýři z naší kolonie jsou už docela samostatní. Přestali pít mateřské mléko a každý večer létají na lov. Už vědí, že nejvíc střevlíků a jiných brouků najdou v lese, a umí jich pochytat dost, aby se zasytili. Zatím se většinou ještě drží v blízkosti svých matek, ale den ode dne jsou více nezávislí.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 8. srpna

Netopýří deník 20. srpna

Dnes večer nastane pro mě i Jeníka docela velká změna. Chystám se totiž opustit kvítkovskou půdu a odletět jinam. Udělat to můžu, vždyť Jeník už mě nepotřebuje, všechny důležité věci pro život se už naučil. Udělat to dokonce musím, protože pomalu nastává čas netopýřích námluv.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 20. srpna

Netopýří deník 12. září

V posledních týdnech mám konečně dost času na sebe. Hodně teď lovím, však mě všechna ta mateřská péče docela vyčerpala, a tak potřebuji doplnit energii. A mezitím se také létám podívat, jestli by se někde pro mě nenašel nějaký šikovný nápadník. Nechci jen tak kohokoliv, přece jen si trochu vybírám.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 12. září
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPrint this page