Prvního ročníku soutěže o nejlepší blogový příspěvek z večerní výpravy za netopýry, která probíhala od 6. června do 31. října 2022 v rámci stejnojmenného vzdělávacího programu „Netopýří výzkumníci“ se zúčastnilo celkem pět dětských kolektivů. Hodnotící komise ČESON ocenila jako dva nejlepší příspěvky dětí ze školní družiny MŠ a ZŠ Na Beránku z Prahy 12 a z klubu ASK ČR při ZŠ Břidličná. Vítězům blahopřejeme a zasíláme malou odměnu. Všem zúčastněným kolektivům moc děkujeme za spolupráci. Podrobnější informace o výsledcích soutěže najdete zde, všechny soutěžní příspěvky najdete v netopýřím blogu

I v roce 2023 se můžete vydat na výpravu za netopýry, poslat nám své zážitky a zapojit se tak do dalšího ročníku soutěže o nejlepší blogový příspěvek netopýřích výzkumníků. Soutěž bude probíhat v rámci celé ČR od 1. dubna do 31. října 2023, bližší informace k podmínkám budou zveřejněny v březnu. Výzkumnické batůžky s ultrazvukovými detektory a dalšími pomůckami si lze aktuálně zapůjčit v Praze, Olomouci, Brně a Třeboni, od jara budou k dispozici také v Českých Budějovicích. Podrobnější informace o vzdělávacím programu „Netopýří výzkumníci“ a výpůjčních místech tady. 

Soutěž probíhala v rámci projektu spolufinacovaného Hlavním městem Prahou a SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Výsledky 1. ročníku soutěže „Netopýří výzkumníci“