Hrabě Drákula je mýtická postava spojená s krvelačností a temnými silami. Podobnými pověrami jsou odedávna opředeni také netopýři. Jsou skuteční netopýři Drákulovi podobní? Patří do jeho světa? Odpověď se dozvíte prostřednictvím série kešek, které odhalují zajímavosti ze života létajících savců. Řadu z jejich pozoruhodných vlastností zjistili odborníci teprve nedávno, protože výzkum netopýrů je oproti jiným skupinám živočichů složitější – zejména kvůli jejich skrytému způsobu života.

Vydejte se do terénu a najděte deset keší s netopýřím tajemstvím! Místa, která navštívíte, jsme nevybrali náhodou – jedná se o hrady, zámky a kláštery, kde netopýři skutečně žijí. Na půdách rodí a odchovávají svá mláďata, ve sklepích zimují, v zámeckých parcích loví potravu nebo se ukrývají ve starých dutých stromech. Na některých hradech dokonce probíhají každoroční netopýří námluvy. Během svého putování procestujete krásné kouty středních a jihozápadních Čech.

V listingu každé kešky zanechal hrabě Drákula zajímavé poselství a pro zvídavé keškaře také netopýří otázku. Odpověď na ni najdete v krabičce. Ti, kteří vytrvají do konce a navštíví všech deset lokalit, zjistí jméno badatele, který žil v 18. století a jako první odhalil jedno z největších tajemství netopýrů. Jeho příjmení poskládáte z písmen ukrytých v jednotlivých krabičkách.

Od prosince 2021 můžete navštívit také novou, bonusovou keš, která završuje celou sérii. Zavede vás k významnému netopýřímu úkrytu jiného typu – tentokrát to není hrad ani zámek, ale i tak je to impozantní místo. Navíc se jedná o mystery cache, jejíž souřadnice musíte sami vyluštit.

Přejeme vám úspěšný lov!

Seznam kešek ze série „S Drákulou v netopýřím světě“

(ke každé lokalitě si můžete přečíst také článek na stránce s netopýří mapou)

Bonusová keš: