Počítání zimujících netopýrů

Program sčítání netopýrů na zimovištích v České republice patří mezi nejstarší podobně zaměřené monitorovací projekty v rámci celé Evropy. K čemu je takové sledování dobré?

Přečíst celé
Posted in Poznejte netopýry | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Počítání zimujících netopýrů

Kdo to spí v podzemí?

Lidé mají netopýry odpradávna spojené s jeskyněmi. V dnešní době najdeme tyto malé létající savce také v opuštěných důlních dílech, objevit se mohou i ve sklepě vašeho domu. Co vlastně netopýry do těchto míst láká?

Přečíst celé
Posted in Poznejte netopýry | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kdo to spí v podzemí?

Třetí netopýří pozorovatelna byla spuštěna na zámku v Jevišovicích

Jedinečnou příležitost sledovat v přímém přenosu dění v kolonii netopýrů mají nyní návštěvníci Starého zámku v Jevišovicích na Znojemsku. Záběry z kolonie netopýrů velkých, kteří sídlí na půdě zámecké kaple, jsou snímány infračervenou kamerou a přenášeny na monitor umístěný na prohlídkové trase.

Přečíst celé
Posted in Poznejte netopýry | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Třetí netopýří pozorovatelna byla spuštěna na zámku v Jevišovicích

Na hradě Sovinci vznikla další netopýří pozorovatelna

V dubnu 2017 byla spuštěna další netopýří pozorovatelna na hradě Sovinci na Bruntálsku. Díky kameře, instalované v nepřístupných půdních prostorách, mohou návštěvníci na monitoru ve vstupní části hradu sledovat aktuální dění v letní kolonii vrápence malého.

Přečíst celé
Posted in Poznejte netopýry | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na hradě Sovinci vznikla další netopýří pozorovatelna

Putovní výstava o netopýrech

Rozmanitost netopýřích druhů vyskytujících se v České republice a zajímavý způsob jejich života představuje výstava „Netopýři tajemní a zranitelní“.

Přečíst celé
Posted in Poznejte netopýry | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Putovní výstava o netopýrech

Pozor, výletový otvor netopýrů, nezavírat!

Co lze udělat pro ochranu netopýrů na půdách budov? Důležité je zejména informovat lidi, kteří mohou o dalším osudu netopýrů snadno rozhodnout, tedy majitele či správce domu. Jednou z možností je umístit na půdě cedulky, označující úkryt netopýrů a jimi používané výletové otvory.

Přečíst celé
Posted in Poznejte netopýry | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozor, výletový otvor netopýrů, nezavírat!