Netopýří questingová hra

Hráli jste někdy šipkovanou, nebo hledali poklad? I v questingu si něco podobného vyzkoušíte. Vydáte se na cestu, budete hledat indicie a luštit tajenku. Nepotřebujete více než list papíru, na kterém je popsaná trasa podle orientačních bodů. Splníte úkoly, vyluštíte tajenku a poklad bude váš!“
Další podrobnosti o této zajímavé mezinárodní hře se dozvíte na webu questing.cz. Užít si ji můžete na různých místech po celé České republice. My jsme pro vás připravili první čtyři netopýří questy. Vyzkoušejte je! Stáhněte si průvodní list, vytiskněte ho a vyražte ven. Těšit se můžete na další questy, které přibudou v nejbližší době.

Letem netopýřím světem v Třeboni

Hledačka vás provede Třeboní, jak ji možná ještě neznáte: podíváte se na město z pohledu netopýrů. Zjistíte, kde tito malí letouni loví potravu a kde se mohou ukrývat. Po cestě se dozvíte i některé zajímavosti z třeboňské historie. V cíli trasy se pak setkáte se živými zvířaty zblízka.

Letem netopýřím světem v pražské Stromovce

Projděte se unikátním parkem. Jeho dlouhá historie sahá až do středověku, kdy bylo toto území královskou oborou. V posledních letech se Stromovka mění před očima, probíhají tu rozsáhlé úpravy. Park je však zároveň domovem mnoha živočichů. Jak se dá toto vše skloubit a zachovat vhodné podmínky pro brouky, obojživelníky, ptáky i netopýry, vám ukáže quest.

  • Délka trasy: cca 3,25 km
  • Obtížnost: nenáročná trasa vhodná i pro rodiny s dětmi a starší osoby
  • Průvodní list ke stažení (využít lze také tištěné průvodky, které najdete v parku ve venkovní knihovničce v Čítárně)

Letem netopýřím světem na pražské Malé Straně

Druhý pražský quest vás zavede do úplného centra města, na Malou Stranu. Projdete se mezi historickými památkami a odpočinete si v parcích. Po cestě se dozvíte, jakou roli hraje pro netopýry a jiné živočichy řeka Vltava. Zjistíte také, jestli uprostřed ruchu metropole netopýři najdou vhodná místa, kde se mohou ukrýt a nakrmit.

Letem netopýřím světem v olomouckých parcích

Trasa této hledačky vás zavede do centra Olomouce. Během řešení úkolů se dozvíte, jak důležité jsou zdejší městské parky nejen pro netopýry, ale i pro řadu dalších vzácných živočichů. A zjistíte také, jak o takové prostředí šetrně pečovat, jak mohou vypadat netopýří budky či broukoviště a řadu dalších informací.

  • Délka trasy: cca 3 km
  • Obtížnost: nenáročná trasa vhodná i pro rodiny s dětmi a starší osoby
  • Pozor: Od prosince do března je cílová schránka questu s pokladem umístěna v pokladně Pevnosti poznání UP. Od dubna do listopadu ji najdete u Krmítka poznání (viz mapa a popis v průvodním listu).
  • Průvodní list ke stažení