Pracovní listy

Chystáte se s rodinou nebo se třídou na výlet? Možná je vaším cílem některý z hradů a zámků obývaných netopýry. Nebo třeba stará zpřístupněná štola či jeskyně. Pro děti (ale i pro dospělé) jsme připravili pracovní listy, kterými si návštěvu těchto míst můžete zpestřit. Budete si hrát a při tom se dozvíte o netopýrech spoustu zajímavostí.

Pracovní listy si můžete stáhnout na této stránce, vytisknout a vzít s sebou na výlet. Nebo si je můžete vyzvednout v pokladně, až si budete kupovat vstupenky.

Některé pracovní listy jsme „ušili přímo na míru“:

Zajímavých míst, kde netopýři odchovávají svá mláďata, loví potravu nebo zimují, je však celá spousta. Při výletech za jejich poznáním proto můžete využít i obecné pracovní listy:

Tyto pracovní listy najdete v tištěné podobě v pokladnách některých hradů, zámků či zpřístupněných štol a jeskyní:

Netopýři na hradech a zámcích: hrad a zámek Bečov nad Teplou, zámek Bučovice, hrad Cornštejn, zámek Čechy pod Kosířem, hrad Český Šternberk, zámek Choltice, hrad Choustník, Starý zámek v Jevišovicích, klášter Kladruby, zámek Konopiště, hospitál Kuks, zámek Kynžvart, hrad Landštejn, zámek Libochovice, hrad Lichnice, hrad Lipnice, hrad Lukov u Zlína, zámek Opočno, hrad Orlík nad Humpolcem, zámek Slatiňany, hrad Valdštejn, zámek Valeč, ZOO a zámek Zlín – Lešná, hrad Zvíkov, zřícenina zámku Zvířetice, zámek Žihobce.

Netopýři v parcích: zámek Čechy pod Kosířem, zámek Kravaře, zámek Libochovice, ZOO Olomouc, zámek Opočno, zámek Slatiňany, zámek Valeč, zámek Vrchlabí, ZOO a zámek Zlín – Lešná

Netopýři v podzemí: pevnost Dobrošov, Flascharův důl, klášter Chotěšov, Javoříčské jeskyně, důl Jeroným, štoly u Jílového u Prahy, štola Johannes, pevnost Josefov, důl Mauritius, jeskyně Na Pomezí, jeskyně Na Špičáku