Netopýří deník 28. dubna

Ahoj, jsem samička netopýra velkého a jmenuju se Lucka. Právě jsem přilétla na půdu školy v Berouně. Na tomhle místě bydlím každý rok od dubna do srpna, už to tady dobře znám a docela se mi tu líbí.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 28. dubna

Netopýří deník 5. května

Tak už je nás tu 300, tedy téměř celá kolonie! Můžete nás sledovat online. Možná zatím nejsme moc dobře vidět, držíme se totiž pohromadě nahoře u hřebene střechy, kde je přece jen nejtepleji.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 5. května

Netopýří deník 23. května

Jaro je fajn. V teplém počasí létá čím dál více hmyzu, a to je dobrá příležitost pořádně se najíst. Vám se to možná zdá divné, ale my netopýři si na hmyzu moc pochutnáváme.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 23. května

Netopýří deník 1. června

Řeknu vám, je to tedy fuška, nalovit tolik hmyzu, abych ukonejšila hlad. Chuť k jídlu mám v poslední době pořád větší. Někdy mám pocit, že musím jíst za dva. A víte, proč to tak je? Já vám tedy to svoje tajemství prozradím.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 1. června

Netopýří deník 12. června

Mám pro vás novinu! Dnes v noci se mi narodilo mládě! Chtěla jsem napsat malé, ale ono zase tak malé vlastně není. Jeho tělo je skoro třetina mého. Je to kluk a narodil se, stejně jako ostatní mláďata v naší kolonii, několik metrů nad zemí.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 12. června

Netopýří deník 15. června

Nedalo mi to a píšu po pár dnech znovu. V naší kolonii se rodí další a další mláďata a začíná tu být pořádný frmol. Samice mají se svými potomky spoustu práce. Musí je zahřívat, bez srsti totiž malí netopýrci nedokážou udržovat potřebnou tělesnou teplotu a brzy by prochladli.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 15. června