Netopýří deník 23. března

A je to tady! Po dlouhé zimě přichází jaro! Vy lidé se budete radovat z teplých slunečných dnů, které vám hned zlepší náladu. Pro netopýry je ale jaro ještě důležitější – konečně zase začíná období, kdy si budeme moct nalovit dostatek potravy.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 23. března

Netopýří deník 12. února

Přestože zima ještě zdaleka nekončí a ve štole mám pro svůj spánek dostatek klidu, dnes jsem se znovu probudila. Potřebovala jsem se totiž napít. I když během zimního spánku naše tělo moc nepracuje, nějaké procesy v něm přece jen probíhají.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 12. února

Netopýří deník 24. ledna

Zima mívá různé podoby. Někdy napadne sníh a přijdou pořádné mrazy, jindy je počasí proměnlivé. V naší štole se ale dá toto nevlídné období přečkat docela dobře. Však tu také nejsem sama – tohle šikovné místo k zimování obývají i jiní netopýři.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 24. ledna

Netopýří deník 8. prosince

Do mého netopýřího deníku teď moc zápisů nepřibývá. Je to tím, že spím. Ale nepředstavujte si nějakou idylu, kterou byste mi mohli závidět. Zimní spánek netopýrů nejsou žádné prázdniny, kdepak. Dnes se po mnoha dnech trochu oteplilo a já se na chvíli probudila, tak vám o tom alespoň můžu povědět více.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 8. prosince

Netopýří deník 10. listopadu

Dobře se vykrmit na zimu není všechno. Každý netopýr si musí také najít nějaký šikovný úkryt, kde bude moct dlouhé zimní období v bezpečí přečkat. Já mám pro letošek jasno – před pár dny jsem se nastěhovala do jedné štoly v Lužických horách. V minulých letech jsem tu zimovala už několikrát a dobře mi to tady vyhovuje.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 10. listopadu

Netopýří deník 14. října

Dny jsou teď stále chladnější a sychravější, někdy také přijde silný déšť nebo vítr. To se potom žádná večeře nekoná. Nemá ani smysl vydávat se na lov, většina hmyzu je totiž někde schovaná. Ještě štěstí, že se my netopýři dokážeme s nepřízní počasí docela dobře vypořádat.

Přečíst celé
Posted in Netopýří deník | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Netopýří deník 14. října