Netopýři se potmě orientují pomocí echolokace – vydávají pro lidské ucho neslyšitelné výkřiky a na základě analýzy jejich ozvěny poznávají prostor kolem sebe. Díky ultrazvukovým detektorům dokážeme i my jejich hlasy zaznamenat a zkoumat.

Jak tyto přístroje fungují, jak s nimi můžeme pracovat, co nám mohou a nemohou pomoci zjistit a jak se metoda detektorování využívá ve výzkumu a ochraně netopýrů? To vše se dozvíte od Ing. Martina Ceľucha, Ph.D. v rámci dalšího Netopýřího večírku online, který proběhne ve čtvrtek 18. dubna od 18,00 hod. na platformě ZOOM. Pozvánka ke stažení zde.

Akce probíhá v rámci projektu spolufinancovaného Hlavním městem Prahou a Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Účast je zdarma.

Pokyny pro přihlášení:

Vysílání Netopýřího večírku se uskuteční na platformě ZOOM. Potřebovat budete počítač nebo mobilní telefon s reproduktory či sluchátky a stabilní internetové připojení. Mikrofon ani kamera nejsou nutné. Otázky bude možné klást prostřednictvím chatu.

Naše virtuální místnost bude pro vás přístupná 10 minut před začátkem webináře, to znamená 18.4. 2023 od 17:50 hodin na tomto odkazu: https://us02web.zoom.us/j/89831334308?pwd=RHgwN1diMlpvYWFWRGhUcEFFV1Q4UT09

Někdy se může stát, že po vás systém pro přihlášení do místnosti bude požadovat Meeting ID a heslo:

Meeting ID: 898 3133 4308

Passcode: 728586

V případě dalších dotazů nás můžete kontaktovat: petra.ceson@seznam.cz (Petra Schnitzerová).

 

Netopýří večírky online – 5. díl: O detektorování