Již druhého ročníku soutěže o nejlepší blogový příspěvek z večerní výpravy za netopýry, která probíhala od 1. dubna do 31. října 2023 v rámci stejnojmenného vzdělávacího programu „Netopýří výzkumníci“ se zúčastnily celkem čtyři dětské kolektivy a šet jednotlivců.

Hodnotící komise ČESON se rozhodla ocenit dva kolektivy: žáky 6. třídy ZŠ Sira Nicholase Wintona v Kunžaku a současně také děti ze 4. D ZŠ Zdenky Braunerové v Roztokách. Mezi jednotlivci byl vybrán jako vítězný příspěvek Sebastiana Křivánka z Brna. Vítězům blahopřejeme a zasíláme malou odměnu. Všem zúčastněným kolektivům moc děkujeme za spolupráci. Podrobnější informace o výsledcích soutěže najdete tady, všechny soutěžní příspěvky najdete v netopýřím blogu

I v roce 2024 se můžete vydat na výpravu za netopýry, poslat nám své zážitky a zapojit se tak do dalšího ročníku soutěže o nejlepší blogový příspěvek netopýřích výzkumníků. Soutěž bude probíhat v rámci celé ČR od 1. dubna do 31. října 2024, bližší informace k podmínkám budou zveřejněny v březnu. Výzkumnické batůžky s ultrazvukovými detektory a dalšími pomůckami si lze aktuálně zapůjčit na 6 místech: v Praze, Mladé Boleslavi, Olomouci, Brně, Třeboni a v Českých Budějovicích. Podrobnější informace o vzdělávacím programu „Netopýří výzkumníci“ a výpůjčních místech najdete tady.

Soutěž probíhala v rámci projektu spolufinacovaného Hlavním městem Prahou a SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Výsledky 2. kola soutěže „Netopýří výzkumníci 2023“